Yatırım Teşvik Belgesi

Yeni yatırım yapan veya mevcut tesisine ilave makine-teçhizat almak isteyen firmalar, yatırım teşviklerden yararlanabilirler.

Yeni teşvik yasası ile sanayici firmalar ; Yatırım Teşvik Belgesi almakla ithal veya yerli makinelerde gümrük vergisi ve KDV muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, yatırım yeri tahsisi ve faiz desteği uygulamalarından faydalanabilirler.

Yatırım teşvikleri sadece imalat yapan firmalara değil, turizm, eğitim, sağlık gibi hizmet üretimi yapan firmalara da verilmektedir.

Bir yatırıma teşvik verilebilmesi için asgari sabit yatırım tutarının I. ve II. bölgelerde 1.000.000 TL , III. ve IV. bölgelerde ise 500.000 TL tutarında olması gerekmektedir.

Finansal kiralama şirketleri aracılığı ile yapılacak yatırımlarda finansal kiralamaya konu makine ve teçhizata ait toplam tutarın her bir finansal kiralama şirketi için asgari 200.000 TL olması gerekir.

Yeni Belge Talebi

Teşvik Tamamlama Vizesi

Teşvik Belgesi Revize (Süre Uzatımı, global liste değişiklikleri, belge devri vb.)

İşlemlerinizde firmamız başvuru için gerekli makine-teçhizat listelerini ve yatırım bilgi formunu hazırlamakta; aynı zamanda Ekonomi Bakanlığı ve ilgili Sanayi Odaları nezdinde evrak takibi yapmaktadır.

Size sadece şirket evraklarınızı göndermek kalsın. Gerisi bizim işimiz …

Struggling to find another person you could purchase records published competently and regular? Make use of very best essay creating solution and appreciate your school personal life on to the fullest custom writings

best custom essay writing service writing a journal article argumentative essay outline pdf buy essay essay help online dissertation help essay help websites informational essay outline dissertation online help writing a critical essay write essays for money mba essay editing service
buy essay online australia admission essay writing paper help cheap essay writing service uk chemistry homework help write essay pro essay writers help me write my essay admission essay writing basic essay outline essay writer help personal statement editing cheap essay writers uk
Jessie Bates III Authentic Jersey